Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+

Sprzedaż i wykonywanie testów

Testy na nietolerancję pokarmową pozwalają ocenić jakie produkty spożywcze i pokarmy nie są tolerowane przez dany organizm i wywołują szkodliwe reakcje. Badanie polega na wykryciu podwyższonego poziomu przeciwciał IgG, obecnych we krwi po spożyciu produktów niekorzystnych dla naszego organizmu.

Jeżeli cierpisz na przewlekłe dolegliwości, których nie znasz podłoża, warto zdecydować się na wykonanie testu na nietolerancje pokarmowe, które mają istotne znaczenie w układaniu diety i diagnozowaniu dolegliwości związanych z układem pokarmowym. W moim gabinecie wykonuję również testy określające poziom glukozy i cholesterolu we krwi, które dodatkowo ułatwią dopasowanie indywidualnej diety. Prowadzę także sprzedaż testów do samodzielnego wykonania w warunkach domowych. W celu uzyskania szczegółowych informacji na ten temat, proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Czym jest nietolerancja pokarmowa?

Nietolerancja pokarmowa to niewłaściwa reakcja organizmu na podany produkt spożywczy. Objawy mogą być różne w zależności od mechanizmów działania danego organizmu i stopnia nietolerancji. U jednych osób nietolerancja może objawiać się np. bólem głowy, problemami skórnymi, a u innych nadwrażliwością jelit czy też zaburzeniami układu oddechowego. Symptomy nietolerancji mogą pojawić się od kilku godzin do kilku dni po spożyciu pokarmu nietolerowanego przez organizm. Warto podkreślić, iż nietolerancji pokarmowej nie należy mylić z alergią pokarmową IgE zależną, w której objawy występują bezpośrednio po spożyciu danego produktu.

Nietolerancje pokarmowe mogą przebiegać bezobjawowo przez wiele lat i ujawnić się w późniejszym wieku lub występować już w okresie dzieciństwa. Do wykonania testów na nietolerancje pokarmowe zachęcam przede wszystkim osoby ze schorzeniami autoimmunologicznymi jak choroba Hashimoto, łuszczyca oraz osoby borykające się z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego m.in. jelito drażliwe.

Podziel się: